White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
pogoda nad morzem
23 cze
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pogoda nad morzem

Pogoda nad morzem.

Pogoda nad morzem Krynica Morska, najbardziej słoneczna miejscowość nad morzem,

Gdzie jest najlepsza pogoda? Najwięcej słonecznych dni i najmniej opadów ze względu na swoje położenie pomiędzy wodami  Zatoki Gdańskiej  a wodami Zalewu Wiślanego  zapewnia Krynica Morska. Wystarczy odległość 15 km np. do Kątów Rybackich czy do Stegny a pogoda będzie inna. Krynica Morska to kawałek lądu szerokości od 800 m do 2 km. oblany wodami z dwóch stron.  Zalew Wiślany w tym miejscu ma 8 km. szerokości. Tak duże masy wody powodują iż chmury omijają Mierzeję Wiślaną bokiem. A nawet kiedy leje w całej Polsce to w Krynicy ledwie się zachmurzy i popada kapuśniaczek. Z pewnością najlepsza pogoda jest nad morzem w Krynicy Morskiej.

Hotele krynica morska, najbardziej słoneczna miejscowość nad morzem

Najbardziej słoneczna miejscowość nad morzem to Krynica Morska.

Hotele Krynica Morska

Noclegi nad morzem w Krynicy Morskiej.

Krynica Morska, tu zawsze świeci słońce.

W latach 1945 – 1947, czyli po II Wojnie Światowej Krynica Morska nosiła nazwę Łysej Góry, która była tłumaczeniem nazwy niemieckiej. Dlatego w roku 1947 wprowadzona została nazwa polska – Łysica, zastępując tym samym przedwojenną nazwę niemiecką – Kahlberg-Liep. W 1958 nastąpiła kolejna zmiana nazwy i od tego czasu aż do dzisiaj stosowana jest nazwa Krynica Morska. Obecna nazwa, czyli Krynica Morska odnosi się do ukraińskiego wyrazu i południowopolskiego regionalizmu. W Krynicy Morskiej znajduje się ulica Teleexpressu, jedyna ulica z nazwą odnoszącą się do telewizyjnej audycji. Mieści się tutaj Pomnik Pierwszych Osadników, którzy po II Wojnie Światowej przybyli do miasta. Krynica Morska słoneczna pogoda nad morzem.

1 Response

Leave a Reply