Hotel White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
pogoda nad morzem
23 cze
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pogoda nad morzem

Pogoda nad morzem.

Pogoda nad morzem Krynica Morska, najbardziej słoneczna miejscowość nad morzem,

Krynica Morska

Krynica ogród

Gdzie jest najlepsza pogoda? Najwięcej słonecznych dni i najmniej opadów ze względu na swoje położenie pomiędzy wodami  Zatoki Gdańskiej  a wodami Zalewu Wiślanego  zapewnia Krynica Morska. Wystarczy odległość 15 km np. do Kątów Rybackich czy do Stegny a pogoda będzie inna. Krynica Morska to kawałek lądu szerokości od 800 m do 2 km. oblany wodami z dwóch stron.  Zalew Wiślany w tym miejscu ma 8 km. szerokości. Tak duże masy wody powodują iż chmury omijają Mierzeję Wiślaną bokiem. A nawet kiedy leje w całej Polsce to w Krynicy ledwie się zachmurzy i popada kapuśniaczek. Z pewnością najlepsza pogoda jest nad morzem w Krynicy Morskiej.

Hotele krynica morska, najbardziej słoneczna miejscowość nad morzem

Najbardziej słoneczna miejscowość nad morzem to Krynica Morska.

Hotele Krynica Morska

Noclegi nad morzem w Krynicy Morskiej.

Krynica Morska, tu zawsze świeci słońce.

W latach 1945 – 1947, czyli po II Wojnie Światowej Krynica Morska nosiła nazwę Łysej Góry, która była tłumaczeniem nazwy niemieckiej. Dlatego w roku 1947 wprowadzona została nazwa polska – Łysica, zastępując tym samym przedwojenną nazwę niemiecką – Kahlberg-Liep. W 1958 nastąpiła kolejna zmiana nazwy i od tego czasu aż do dzisiaj stosowana jest nazwa Krynica Morska. Obecna nazwa, czyli Krynica Morska odnosi się do ukraińskiego wyrazu i południowopolskiego regionalizmu. W Krynicy Morskiej znajduje się ulica Teleexpressu, jedyna ulica z nazwą odnoszącą się do telewizyjnej audycji. Mieści się tutaj Pomnik Pierwszych Osadników, którzy po II Wojnie Światowej przybyli do miasta. Krynica Morska słoneczna pogoda nad morzem.

Czyste powietrze

Czyste powietrze Krynica Morska

2 Responses

Leave a Reply