White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Hotele Krynica Morska
11 kwi
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Hotele Krynica Morska|noclegi nad morzem

Hotele Krynica Morska

Hotele Krynica Morska nad morzem White Resort

Jeśli chodzi o hotele Krynica Morska to najlepszym wyborem dla podróżnych jest White Resort, który posiada wygodne pokoje i apartamenty z widokiem na Morze Bałtyckie. Goście hotelu cenią sobie spokojną lokalizację i niewielką odległość od plaży. Tanie hotele w Krynicy Morskiej nad morzem w centrum Krynicy. Tanie luksusowe hotele Krynica Morska blisko morza i centrum. W pobliżu Hotel Continental i apartamenty Margo . Hotel w Krynicy Morskiej z widokiem na morze z okien pokoju. Przede wszystkim polecam hotel Krynica Morska nad samym morzem, tanie noclegi, luksusowy hotel blisko do plaży i morza.

hotel krynica morska White Resort

Hotel nad morzem

Przede wszystkim hotel nad samym morzem, Hotele Krynica Morska tanio, pokoje z widokami na las i morze. Noclegi Krynica Morska w centrum w licznych pensjonatach, willach tu też w ośrodkach wczasowych. Dlatego też polecam hotele blisko morza w Pomorskim, blisko do Gdańska, Sopotu i do Gdyni. Tanie kwatery w Pomorskim, w Gdańsku i w Gdyni. Z pewnością Sopot hotele nad samym morzem, Grand Hotel podobnie jak White Hotel leży nad samą plażą w centrum. Dlatego też hotele Krynica Morska są konkurencją dla innych miejscowości turystycznych jak Sopot, Gdańsk czy Gdynia. Z Elbląga do Krynicy jest 60 km. Z Warszawy z pewnością najszybciej przejechać drogą nr 7 i w Nowym Dworze skręcić na Stegnę, Krynicę lub autostradą nr 1. i w Swarorzynie zjechać na Malbork, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Krynica. Podsumowując, noclegi hotele w Krynicy Morskiej zapraszają, White Resort.

 

Historia

Z pewnością pierwsze potwierdzone osadnictwo na terenie dzisiejszej Krynicy Morskiej pochodzą z lat 1258-1282. Mówią one o miejscowości Lipa (Liep), której nazwa pochodziła od granicznego drzewa. Przede wszystkim po 1309 roku Zakon Krzyżacki włączył Lipę w skład Komturii Elbląskiej. Wydaje się, że pod nazwą Kahlberg pierwszy raz wzmiankowana w roku 1424 na dokumencie Elbląskiego Komtura nadającego przywilej lokacyjny dla karczmy Mikołaja Wildenberga. Od 1466 należała do Gdańska[potrzebny przypis], po 1842 przeszła na własność Elbląga. W tym czasie uruchomiono połączenia morskie z Elblągiem i Królewcem.

3 maja 1945 roku z miejscowości wyparto jednostki niemieckie. Dokonały tego oddziały 2 armii gwardyjskiej i 45 armii 3 Frontu Białoruskiego Armii Czerwonej.

Krynica Morska

Z pewnością miejscowość znacznie rozbudowana po II wojnie światowej. Do końca 1972 roku Łysica należała do powiatu elbląskiego. Do 1954 była wsią w gminie Tolkmicko, w latach 1954-58 stanowiła gromadę Łysica, a od 1959 – już jako Krynica Morska – posiadała status osiedla. 1 stycznia 1973, w następstwie kolejnej reformy gminnej znoszącej gromady i osiedla. Dlatego Krynica Morska utraciła status osiedla, stając się wsią sołecką w reaktywowanej gminie Sztutowo w powiecie nowodworsko-gdańskim w woj. gdańskim. Dlatego też do funkcji administracyjnych Krynica Morska powróciła dopiero po ponad 18 latach, kiedy to 2 kwietnia 1991 z gminy Sztutowo wyłączono wsie Krynica Morska, Nowa Karczma i Przebrno, tworząc z nich miasto Krynica Morska. Poza tym hotel czynny cały rok.

Linki