Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
31 Lip

Nad morze ze śląska

Nad morze ze śląska

Nad morze ze śląska najbliżej do Krynicy Morskiej.  Na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej ze śląska będzie ok. dwie godziny szybciej niż na  Półwysep Helski . Jadąc autostradą A1 26 km. przed Gdańskiem w Swarożynie  skręcamy na Malbork, dalej nowy dwór Gdański i Krynica Morska. Hotel blisko morza w Krynicy Morskiej czynny cały rok zaprasza serdecznie. Mamy również tani klimatyzowany pensjonat w centrum Krynicy czynny w sezonie letnim. Najbliżej ze śląska nad morze i blisko Gdańska będzie do Krynicy Morskiej. Krynica Morska to park krajobrazowy porośnięty w 92 % lasami. Krynica Morska to czyste i bogate w jod powietrze idealne dla alergików i chorych na choroby dróg oddechowych. Goście ze śląska mówią że u nas powietrza nie widać.

Gdzie nad morze ze śląska, nad morze na pewno najbliżej do Krynicy Morskiej.

krynica morska hotel nad morzem

W Krynicy Morskiej każdy stosownie do nastroju znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie, do rozrywki w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z bogactwem form życia przyrody. Z najwyższej wydmy tj. Wielbłądziego Garbu (48,5 m n.p.m.) obejrzycie Państwo piękny widok: z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.

Należy również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów, oraz latarnię morska jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym.

Przebywając w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka, Elbląga, drogą lądową do Gdańska, Malborka lub też do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich.

Chlubą Krynicy są ratownicy z Elbląskiego WOPR, dzięki którym Krynica zdobyła w 2003 r. drugie miejsce w konkursie najbezpieczniejszych kąpielisk w północnej Polsce.

Krynica Morska stara się o statut uzdrowiska dzięki obecności wód mineralnych chlorkowo – siarczanowo – magnezowo – sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, idealnie nadających się do celów leczniczych i rekreacyjnych. Na odwiedzających Krynicę Morską gości czekają miejsca w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych., a także na polach namiotowych i campingowych.

Krynica Morska położona jest w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym: z dala od zgiełku i gwaru, a jednak łatwo dostępna dla turystów. Można tu dojechać drogą lądową z Gdańska 79 km, Elbląga 61 km, Warszawy 360 km, a także drogą wodną z Elbląga, Fromborka.