Hotel White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Nad morze ze śląska
31 lip
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nad morze ze śląska

Nad morze ze śląska

Gdzie nad morze ze śląska.Do Krynicy Morskiej ze śląska nad morze.

Nad morze ze śląska najbliżej do Krynicy Morskiej.  Na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej ze śląska będzie ok. dwie godziny szybciej niż na  Półwysep Helski. Jadąc autostradą A1 26 km. przed Gdańskiem w Swarożynie  skręcamy na Malbork, dalej nowy dwór Gdański i Krynica Morska. Hotel blisko morza w Krynicy Morskiej czynny cały rok zaprasza serdecznie. Mamy również tani klimatyzowany pensjonat w centrum Krynicy czynny w sezonie letnim. Najbliżej ze śląska nad morze i blisko Gdańska będzie do Krynicy Morskiej. Krynica Morska to park krajobrazowy porośnięty w 92 % lasami. Krynica Morska to czyste i bogate w jod powietrze idealne dla alergików i chorych na choroby dróg oddechowych. Goście ze śląska mówią że u nas powietrza nie widać.

jak dojechać ze śląska nad morze

Gdzie nad morze ze śląska, nad morze na pewno najbliżej do Krynicy Morskiej.

W Krynicy Morskiej każdy stosownie do nastroju znajdzie przestrzeń od wypoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie. Z pewnością również do rozrywki w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z bogactwem form życia przyrody. Z najwyższej wydmy tj. Wielbłądziego Garbu (48,5 m n.p.m.) obejrzycie Państwo piękny widok: z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego. Horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.

Należy również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów. Przede wszystkim polecam zobaczyć  latarnię morska jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym.

Przebywając w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka, Elbląga. Z pewnością polecam drogą lądową do Gdańska, Malborka lub też do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich.

Chlubą Krynicy są ratownicy z Elbląskiego WOPR, dzięki którym Krynica zdobyła w 2003 r. drugie miejsce w konkursie najbezpieczniejszych kąpielisk w północnej Polsce.

Nad morze ze śląska

Krynica Morska stara się o statut uzdrowiska dzięki obecności wód mineralnych chlorkowo – siarczanowo – magnezowo – sodowych. Również wód bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, idealnie nadających się do celów leczniczych i rekreacyjnych. Tu też na odwiedzających Krynicę Morską gości czekają miejsca w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych. Polecam także na polach namiotowych i campingowych.

Przede wszystkim Krynica Morska położona jest w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym: z dala od zgiełku i gwaru, a jednak łatwo dostępna dla turystów. Można tu dojechać drogą lądową z Gdańska 79 km, Elbląga 61 km, Warszawy 360 km, a także drogą wodną z Elbląga, Fromborka.

Nad morze ze śląska. Hotele Krynica Morska nad samym morzem.

Hotel przy plaży

Hotele przy plaży

2 Responses

Leave a Reply