Hotel White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
wakacje nad morzem z dzieckiem, wakacje krynica morska morze dzieci
12 lut
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

wakacje nad morzem z dzieckiem

Wakacje nad morzem z dzieckiem

Gdzie wakacje nad morzem z dzieckiem Krynica Morska, wakacje, morze, dzieci, noclegi Krynica Morska.

Nad morze

Krynica Morska nad morzem

Wakacje nad morzem z dzieckiem w Krynicy Morskiej. Przede  wszystkim zapraszamy nad morze na wakacje, wczasy czy urlop z dzieckiem na Mierzeję  Wiślaną do hotelu w Krynicy Morskiej. Urlop nad morzem, hotel na plaży, z pewnością najbliżej morza w Krynicy, do centrum 500 m. Tu też pokoje o podwyższonym standardzie z balkonami z widokiem na morze, szerokie na 180 cm i bardzo wygodne łózka.  Wczasy nad morzem z dziećmi, przede wszystkim pokoje trzy osobowe i czteroosobowe, pokoje rodzinne max dla sześciu osób i dwupokojowe apartamenty studio.

Podczas gdy Krynica Morska położona na Mierzei Wiślanej w Pomorskim blisko Gdańska. Krynica Morska to z pewnością najmniejsze miasto w Polsce, obecnie starające się o status uzdrowiska. Przede wszystkim liczne hotele, pensjonaty, wille, sanatoria, ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe, kwatery prywatne i pokoje do wynajęcia to baza noclegowa ok. 40 000 miejsc noclegowych. Podczas gdy Krynica Morska w rankingu miejscowości nadmorskich pnie się coraz wyżej i za 2016 rok w rankingu Onetu uplasowała się na 9 miejscu z 11 miejsca w 2015 r. a z 14 miejsca w 2014 r. Piękne piaszczyste, czyste i szerokie plaże z miałkim piaskiem, plaże na Mierzei Wiślanej należą prawdopodobnie  do najładniejszych  naturalnych plaż na świecie.

krynica morska hotel

Krynica Morska hotele nad samym morzem przede wszystkim czynne są cały rok. Tu też w sezonie letnim liczne tanie pensjonaty, wille, ośrodki wczasowe i kwatery prywatne dopełniają bazę noclegową Krynicy. Bez wątpienia najlepszy wybór to nocleg najbliżej morza.

Ciekawostki:

Przede wszystkim latarnia Morska Krynica Morska – latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona w mieście Krynica Morska (powiat nowodworski, województwo pomorskie), na Mierzei Wiślanej[1].

Z pewnością podczas gdy latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Gdańsk Port Północny a Latarnią Morską Bałtijsk (Rosja – obwód kaliningradzki).

Informacje ogólne, wakacje nad morzem z dzieckiem

Latarnia jest administrowana przez Urząd Morski w Gdyni. Ma stożkowy kształt, u podstawy ma 6 metrów średnicy, a u szczytu 4,5 metra. Światło dają dwie żarówki o mocy 1000 W(220V)[1].

Znajduje się tu jedna z jedenastu stacji brzegowych na polskim wybrzeżu systemu AIS-PL projektu HELCOM, który umożliwia automatyczne monitorowanie ruchu statków w strefie przybrzeżnej. Dlatego antena stacji w Krynicy Morskiej ma wysokość 53 m n.p.m.

Historia

Pierwsza latarnia została uruchomiona 1 maja 1895 roku. Została ona zbudowana przez elbląskiego rzemieślnika Edwarda Stacha. W laterni znajdował się aparat Fresnela z charakterystyką światła: blask – 2,0 s; przerwa – 4,0 s. Latarnia została zniszczona w 1945 roku. Nowa latarnia została uroczyście otwarta 25 sierpnia 1951 roku. Tu też w latach 1957-1997 pełniła również funkcję radiolatarni i nadawała alfabetem Morse’a sygnał “KW”[

Dane techniczne

 • Położenie: 54°23’07,2″ N 19°27’03,6″ E
 • Wysokość wieży: 26,50 m[1]
 • Wysokość światła: 53,00 m n.p.m.[1]
 • Zasięg nominalny światła: 18 Mm (33,336 km)[1]
 • Charakterystyka światła: Blaskowe grupowe[1]
  • Blask: 2,0 s
  • Przerwa: 2,0 s
  • Blask: 2,0 s
  • Przerwa: 6,0 s
  • Okres: 12,0 s

Ciekawostki

 • Latarnia została przedstawiona na polskim znaczku pocztowym o numerze katalogowym 4093, wydanym przez Pocztę Polską w obiegu od 29 maja 2006 roku.
 • Wieża latarni jest bez wątpienia pusta w środku.
Krynica Morska hotelwakacje morze dzieci wakacje krynica morska morze dzieci

Krynica Morska hotel przy samej plaży, wakacje morze dzieci, wakacje krynica morska morze dzieci

wakacje nad morzem z dzieckiem, wakacje morze dzieci, dzieci krynica morska

Wakacje nad morzem Krynica Morska. Zadzwoń. Wybierz bez wątpienia najlepszy dla Ciebie termin na rodzinne wakacje w Krynicy. Bez wątpienia wrócisz do nas nie raz.
Wczasy dla rodzin z dziećmi nad morzem z wyżywieniem, z placem zabaw dla dzieci. Z pewnością nie zabraknie atrakcji.

2 Responses

Leave a Reply