White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
gdzie z Warszawy najbliżej nad morze
19 Kwi

Gdzie z Warszawy najbliżej nad morze

  Gdzie z Warszawy najbliżej nad morze

 Gdzie z Warszawy najbliżej nad morze, z pewnością zapraszam nad morze do Krynicy Morskiej do hotelu położonego tuż przy plaży. Przede wszystkim hotel położony w starym sosnowym lesie przy samej plaży, pokoje z widokiem na morze. Las widoczny na zdjęciu to park krajobrazowy Mierzeja Wiślana chroniony przepisami Natura 2000.

Krynica Morska hotele nad morzem

Gdzie z Warszawy najbliżej nad morze

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” – park krajobrazowy położony na obszarze Mierzei Wiślanej od Sztutowa do granicy państwowej z Rosją w Piaskach. Przede wszystkim  powierzchnia to 4410 ha. Posiada otulinę o powierzchni 22 703 h. Występują tu również liczne wzniesienia wydmowe, z których najwyższe – Wielbłądzi Garb – osiąga wysokość 49,5 m n.p.m. Po wcześniejszym (niekontrolowanym) wyrębie lasu liściastego, drzewostan mierzei (ze słabymi glebami piaskowymi) zdominowały lasy iglaste z przewagą sosny. W ostatnich latach zagospodarowane atrakcyjne tereny mierzei spowodowały szybki rozwój infrastruktury turystycznej w Krynicy Morskiej i w Kątach Rybackich. Park znajduje się w sieci Natura 2000 (w całości w obszarze siedliskowym i częściowo w ptasim) oraz w Bałtyckim Systemie Obszarów Chronionych HELCOM Marine Protected Areas jako MPA nr 85 Zalew Wiślany i Mierzeja Wiślana.

krynica morska hotel

“Buki Mierzei Wiślanej” – leśny rezerwat przyrody na Mierzei Wiślanej, o powierzchni 7 ha, na terenie Parku Krajobrazowego “Mierzeja Wiślana”. Przede wszystkim ochronie podlega głównie kwaśna buczyna pomorska (prawie 200-letnie buki, dęby, świerki, brzozy) oraz niewielkie płaty olsów. Sztucznie wprowadzone zostały daglezja zielona, modrzew europejski i sosna wejmutka. Znajdują się tu również stanowiska licznych gatunków roślin podlegających ochronie (m.in. śnieżyczka przebiśnieg).

Rezerwat został utworzony w 1962 r.[2]

2 Responses

Leave a Reply