White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Mierzeja Wiślana hotele blisko morza
5 wrz
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Hotele Mierzeja Wiślana White

Hotele Mierzeja Wiślana White

Hotele Mierzeja Wiślana White, nad morzem, przy plaży, blisko morza, hotele Krynica Morska,

Hotele Krynica Morska

Mierzeja Wiślana hotele nad samym morzem w Krynicy Morskiej, pokoje z widokiem na morze. White Resort Mierzeja Wiślana i inne hotele położone przy samej plaży w Krynicy Morskiej  z pewnością cieszą się największym powodzeniem. Na Mierzei Wiślanej to właśnie Krynica Morska jest najczęściej odwiedzana przez turystów. Najczęściej poszukiwane hotele położone są w centrum i nad samym morzem. White Resort z pewnością jest położony najbliżej morza w Krynicy Morskiej jak to tylko jest mozliwe. Bliżej możesz postawić najwyżej namiot w lesie i to na dziko. W naszym hotelu jest wypożyczalnia rowerów elektrycznych, miejskich i dziecięcych. Są też tu ścieżki rowerowe dłógości ok 30 km, można też pojechać dalej ścieżkami leśnymi. Mierzeja Wiślana to przede wszystkim park krajobrazowy. Jest tu pięć różnych rezerwatów. Jest tu przede wszystkim czyste i bogate w jad powietrze są dziki, sarny jelenie zające i lisy. Z pewnością są też i inne zwierzęta i rozmaite ptactwo. Przede wszystkim cały teren pokrywa prawie 90 % lasu przeważnie sosnowego. Mierzeja,  hotele nad morzem Krynica Morska.

Hotele nad morzem

3 Responses

 1. Temperatura powietrza
  Warunki klimatyczne w mezoregionie są wyraźnie inne od tych w głębi kraju, ale podobne do tych w innych nadmorskich mezoregionach. Średnia temperatura roczna jest nieco wyższa niż na pojezierzach, jednak nieco niższa niż w centrum Polski. Wiosną jest chłodniej niż w głębi kraju, lecz jesienią wyraźnie cieplej. Średnia roczna oraz średnia dobowa amplituda temperatur są mniejsze niż w głębi kraju[8]. Wpływ Bałtyku jest również widoczny w długości pór roku – na wybrzeżu zimy są znacznie krótsze, a jesień dłuższa. Prawie nie występuje przedwiośnie[9]. Od zachodu na klimat oddziałuje aglomeracja trójmiejska.

 2. Przyroda

  Grobla Sobieszewska
  Flora
  Warunki klimatyczne oraz glebowe powodują, że wykształciła się roślinność charakterystyczna dla wybrzeża. W podziale geobotanicznym roślinność ta jest zaliczona do „Krainy Wybrzeża”.

  Roślinność Mierzei Wiślanej występuje w charakterystycznych pasmach. Podstawową roślinnością plaży jest honkenia piaskowa[11], rukwiel nadmorska, powodująca między innymi hamowanie wydm. Oprócz tego występują inne słonorośla związane z siedliskami plaż np. solanka kolczysta.

  Na wydmie białej dominują luźno rosnące trawy. Typowymi trawami polskiego wybrzeża są piaskownica zwyczajna oraz wydmuchrzyca piaskowa. Oprócz traw rzadko występuje lepiężnik oraz groszek nadmorski, a także bylica polna, która rośnie również poza strefą nadmorską.

  Na wydmie szarej oprócz roślin występujących na wydmie białej pojawia się wiele zielenic, sinic oraz turzyca piaskowa, szczotlicha siwa, kocanki piaskowe[19]. Dzięki zwiewaniu obumierających roślin na wydmach tych tworzy się niewielka warstwa próchnicy.

  Naturalną roślinnością centralnej części mierzei jest bór sosnowy. Sosna zwyczajna jest drzewem, które dobrze radzi sobie w trudnych warunkach. Sosna jest rośliną pionierską na wydmie szarej. Ze względu na działalności wiatru sosny rosnące na wydmach są mocno zdeformowane[20] korony oraz pnie są niesymetryczne. Oprócz sosny w borach sosnowych rosną: jałowiec pospolity i wierzba piaskowa[22]. W runie boru sosnowego występuje wrzos zwyczajny[23], bażyna czarna oraz borówka brusznica.