White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Krynica Morska dziki
19 maj
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Krynica Morska dziki, rodzina dzików na spacerze przy deptaku

Krynica Morska dziki, hotele, noclegi.

Krynica Morska rodzina dzików na spacerze przy deptaku.

Krynica Morska dziki

Jedną z swoistych atrakcji turystycznych Krynicy Morskiej są spacerujące ulicami dziki. Już wjeżdżając do miasta widzimy tablicę informującą o tym, aby nie dokarmiać dzików. Spotkać je można idąc leśną drogą na plażę, ale też w samym centrum miejscowości, kiedy niezrażone spacerują całymi grupami w pobliżu ruchliwej ulicy, za nic mając tłumy ludzi dookoła. Choć wśród turystów taki widok często budzi popłoch, albo nawet przerażenie nie ma się czego bać. Krynickie dziki nikomu nie robią krzywdy, o ile nie zostaną do tego sprowokowane. Jeśli tylko nie będziemy ich zaczepiać, możemy czuć się całkowicie bezpieczni.

Jak się zachować kiedy spotkamy dzika?

Mieszkańcy Krynicy Morskiej są przyzwyczajeni do częstego pojawiania się dzików i dobrze już wiedzą jak z nimi postępować. Dla turystów jest to jednak niecodzienna sytuacja, warto więc wiedzieć co robić, a czego nie robić kiedy staniemy oko w oko z dzikiem:

 • Nie należy panikować, krzyczeć, wykonywać gwałtownych ruchów, nie uciekać.
 • Nie podchodzić za blisko, ani nie głaskać dzików.
 • Z pewności  nie należy tych zwierząt dokarmiać, a już szczególnie podawać im jedzenia prosto z ręki.
 • Jeśli jesteśmy z psem, trzeba trzymać go na smyczy.
 • Nie wyrzucać resztek jedzenia w miejscach do tego nie przeznaczonych.
 • Na kempingach, w ośrodkach czy pensjonatach stosować się do tabliczek nakazujących zamykanie za sobą bramek.
 • Szczególna ostrożność zachować przy spotkaniu lochy z młodymi.

Zdaniem turystów:

Prawie każdy turysta, który spędził przynajmniej tydzień w Krynicy Morskiej, choć raz zobaczył dzika. Reakcje na ten dla większości jednak niecodzienny widok są bardzo różne. Od przerażenia, po ekscytację. Nie da się ukryć, że dla wielu jest to jedna z największych atrakcji tej nadmorskiej miejscowości.

Czy wiesz, że:

 • Podczas prezentowania pogody z Krynicy Morskiej przez reporterkę Polsatu, widzowie mogli zobaczyć przebiegające za jej plecami całe stadko dzików.
 • Wizerunek dzika, który stał się swego rodzaju symbolem Krynicy Morskiej, występuje na wielu pamiątkach i pocztówkach z tego miasta.
 •  Władze Krynicy Morskiej wydały specjalną ulotkę informującą o tym, jak zachować się w kontakcie z dzikiem, zatytułowaną “Dzik jest dziki”.

Hotele Krynica Morska

noclegi krynica morska

9 Responses

 1. krynica morska hotele. Nie tylko świetna Przyrodniczka, zaangażowana w ochronę przyrody i edukację ekologiczną, ale także wspaniała Koleżanka. Otwarta, życzliwa, pełna szacunku dla ludzi i wszystkiego, co żyje. Zawsze uśmiechnięta, zawsze chętna do pomocy – taka pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Dziękujemy i Żegnamy Cię Iwono!