White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Dziki Krynica Morska
27 maj

Dziki Krynica Morska

Dziki Krynica Morska

Krynica Morska, dziki opanowały Krynicę. Siedzą na chodniku przed Informacją Turystyczną jakby były przyklejone do chodnika. Nie boją się nikogo. Jest tu cała rodzina, rodzice z czwórką dzieci. Każdy się przed nimi zatrzymuje i robi zdjęcia.

Dziki Krynica Morska

Dziki Krynica

Jeśli choć raz odwiedziłeś Krynicę Morską to z pewnością wiesz, że jej znakiem rozpoznawczym są dziki. Zwierzęta te zazwyczaj żyją w stadach, nazywanych watahami. Co prawda spotkać je można na terenie całej Polski, jednak to właśnie w Krynicy jest ich wyjątkowo dużo. Zwierzęta te szczególnie upodobały sobie lasy, ponieważ tam najłatwiej im zdobyć pożywienie. Natomiast cała Krynica Morska położona jest na terenie Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej, zatem lasów tu nie brakuje. Dziki Krynica Morska to z pewnością jedna z głównych atrakcji turystycznych. Mieszkańcy często nie zwracają na nie uwagi, jednak dla gości, dziki na ulicach czy obok ruchliwych miejsc, są wyjątkowym widokiem. Często nawet budzi to wśród turystów strach i przerażenie jednak uwierz, że nie ma się czego bać. Krynickie dziki nikomu nie zrobią krzywdy, o ile nie zostaną do tego sprowokowane.

Dziki Krynica

Dziki Krynica Morska

Wizerunek dzika stał się swego rodzaju symbolem Krynicy. Występuje na wielu pocztówkach i pamiątkach z tej nadmorskiej miejscowości. Nawet w samym centrum, w pobliżu portu jachtowego, przy informacji turystycznej, znajduje się pomnik dzików. Przedstawia on dwa dorosłe i cztery młode dziki. Instalacja artystyczna powstała dzięki wpływom z opłaty miejscowej. Ta symboliczna rzeźba jest wyrazem wdzięczności dla wszystkich osób korzystających z legalnej turystyki. Z pewnością zainteresuje Cię fakt, iż od kilku lat każdy sezon w Krynicy kończy się Świętem Pieczonego Dzika. Jest to wydarzenie organizowane we współpracy z Lasami Państwowymi. Podczas imprezy wszyscy mogą spróbować mięsa z pieczonego dzika oraz wyrobów z dziczyzny. Tu też kupisz wyjątkową pamiątkę oraz weźmiesz udział w ciekawych tematycznych konkursach i zabawach. Podsumowując, dziki Krynica Morska to wyjątkowa atrakcja. Przyjedź i przekonaj się sam.

Atrakcje turystyczne

Dziki Krynica Morska

1 Response