Hotel White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Jesienny spacer po lesie
13 lis

Jesienny spacer po lesie

Jesienny spacer po lesie

Jesienny spacer po lesie Krynica Morska.

Gdzie najlepiej na jesienny spacer po lesie? Z pewnością polecam tu lasy Mierzei Wiślanej. W Krynicy Morskiej w lesie sosnowym znalazłem przepiękny las liściasty biegnący wzdłóż Mierzei Wiślanej. Zdjęcia robiłem w pierwszym tygodniu listopada 23.

Jesienny spacer po lesie

Spacer po lesie

Trasa którą wybrałem z dojściem i z powrotem zajmuje średnio ok. 90 minut. Cały czas idziemy leśną drogą szerokości ponad 2 m. Przede wszystkim tutaj dwie osoby mogą swobodnie iść obok siebie. Cała droga pokryta jest różnokolorowymi liśćmi, idziemy jak po kolorowym dywanie. Obok drzewa z pożółkłymi a jeszcze nie zrzuconymi liśćmi z pewnością dodają kolorytu.

Jesień w lesie

Jesień Krynica Morska

Tu też udało mi się spotkać w lesie w bocznej dróżce bawiące się małe liski i młodą sarnę. Kilkukrotnie też słyszałem stukającego w drzewo dzięciola. Droga którą spacerujemy jest aż niewiarygodnie pusta. Tu naprawdę można poczuć się jak w lesie.

Las

Las Krynica

Jesienny spacer po lesie Krynica Morska

Przeważnie udaje się nam przejść tą leśna drogą o przez ok. 45 minut i nikogo nie spotkać. Tylko natura i my. Słychać tylko śpiew pojedynczych ptaków, raz latem spotkaliśmy dwa młode, wygrzewające się na słońcu, ok. 25 – 30 cm zaskrońce. W ogóle byśmy ich nie zauważyli, wyglądały jak patyki. Dopiero kiedy byliśmy do nich na ok. 2 kroki zaczęły się poruszać prując uciec nam z drogi. Postaliśmy trochę nad nimi, popatrzeliśmy i poszliśmy dalej a zaskrońce dalej się wygrzewały. Z pewnością nami się nie przejęły.

Drzewo wyszło na drogę

Drzewo wyszło na drogę.

Tu też spotkałem drzewo które wyszło na drogę i rozpostarło swoje ramiona.

4 Responses