White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Krynica Morska
19 lis

Sztorm nad morzem Krynica

Sztorm nad morzem Krynica

Sztorm nad morzem Krynica

Spacerując po plaży w Krynicy Morskiej można spotkać sztorm. Z reguły nie są to niewielkie sztormy, przeważnie ograniczają się do przykrycia plaży falami. Niemniej trzeba też uważać aby samemu nie zostać taką falą przykryty lub przynajmniej zmoczony. Często sztormy bywają przy pięknej słonecznej pogodzie. Spacery przy takiej pogodzie i z takimi widokami to prawdziwa przyjemność i do przeżycia tylko nad morzem. Tu też podczas sztormów od uderzania fal o siebie wytrąca się jod. Jod jest niezbędny dla organizmu do życia. To właśnie podczas sztormów jodu w powietrzu jest najwięcej. Tu też jodu najwięcej jest przy samym morzu. Im dalej od wody stężenie jodu maleje, a po 2 km. od morza stężenie w powietrzu jest niewielkie.

 

Sztorm na plaży

Sztorm Krynica Morska

Jesienny spacer wzdłóż morza

Jesienny spacer promenadą wzdłóż morza to z pewnością duża frajda szczególnie dla osób nie mogących tego doświadczać częściej. Na dole na plaży niewielki sztorm, fale co chwilę zalewające plażę, słońce i przede wszystkim czyste powietrze.

Spacer wzdłóż morza

Spacer promenadą wzdłóż morza.

Jesienny spacer wzdłóż morza promenadą spacerową, na ścieżce leżą zrzucone przez sosny igły. Przepiękna słoneczna pogoda, obok szumi morze targane falami. Czyste i bogate w jod powietrze to tylko dodatek do udanego spaceru. Ludzi niewielu, szczególnie w dni robocze Krynica pustoszeje.

Z promenady można pójść na spacer dalej drogą leśną. Widoki przepiękne, cisza, ludzi prawie nie ma. W lesie dzięcioł w drzewo stukał.

6 Responses