White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Mierzeja Wiślana
29 sty

Mierzeja Wiślana rezerwat

Mierzeja Wiślana rezerwat

Mierzeja Wiślana rezerwat, Krynica Morska hotele nad morzem.

Rezerwat Mierzeja Wiślana to tżz Park Krajobrazowy objęty programem Natura 2000.

Mierzeja Wiślana rezerwat

Podczas gdy na Zalewie powstaje sztuczna wyspa oddalona o 4,5 km od przekopu Mierzei Wiślanej. To pierwsza tego typu inwestycja w Polce. Wyspa Estyjska – bo taka nazwa wygrała dla sztucznej wyspy w plebiscycie internetowym – jest już gotowa, ale jej usypywanie potrwa jeszcze 10 lat. Zostały tylko prace końcowe i odbiory techniczne całej inwestycji. Jak ma docelowo wyglądać jedyna sztuczna wyspa w Polsce?

Przebieg prac na sztucznej wyspie

Mierzeja Wiślana rezerwat

Przede wszystkim wyspa jest podzielona na dwie kwatery. Pierwsza, o objętości ok. 5,9 mln m³ jest zapełniana w fazie budowy toru wodnego. Na pewno druga, o objętości ok. 3,3 mln m³, będzie stanowiła rezerwę dla urobku pochodzącego z przyszłych robót podczyszczeniowych, koniecznych do utrzymania zakładanych głębokości toru wodnego do portu w Elblągu.

Poza tym podczas realizacji inwestycji zostanie wbudowane 442 000 m³ gruntu do zasypu sztucznej wyspy, co daje objętość 118 basenów olimpijskich.

Dlatego też pogrążono ponad 10,7 tys. mb ścianek szczelnych. Prawie ponad 99% zaplanowanych. Wykonano też 1376 sztuk ściągów, czyli również 99% tego typu prac. Szacuje się, że wyspa jest wykonana z pewnością w około 80%.

Mierzeja Wiślana rezerwat

Co pozostało do zrobienia na wyspie?

Wydaje się że sztuczna wyspa jest już gotowa. Pozostały jedynie prace wykończeniowe i z pewnością odbiory techniczne, co jest procedurą dość długotrwałą. Przede wszystkim oficjalne zakończenie całej inwestycji – sztucznej wyspy oraz przekopu Mierzei Wiślanej, zapowiedziano na 17 września 2022.

“Buki Mierzei Wiślanej” – leśny rezerwat przyrody na Mierzei Wiślanej[1], o powierzchni 7 ha, na terenie Parku Krajobrazowego “Mierzeja Wiślana”. Poza tym ochronie podlega głównie kwaśna buczyna pomorska (prawie 200-letnie bukidębyświerkibrzozy) oraz niewielkie płaty olsów. Sztucznie wprowadzone zostały daglezja zielonamodrzew europejski i sosna wejmutka. Znajdują się tu również stanowiska licznych gatunków roślin podlegających ochronie (m.in. śnieżyczka przebiśnieg).

Mierzeja Wiślana rezerwat

Rezerwat został utworzony w 1962 r.

Hotel Krynica Morska

Na pewno hotele Krynica Morska nad samym morzem cieszą się największym powodzeniem i rezerwować je należy z wyprzedzeniem. Najlepiej wybierz pokój i zarezerwój już dziś. Poza tym na pewno wybrałeś najlepszą lokalizację nad morzem w Krynicy. Przede wszystkim pokoje ją oddalone od drogi i maja widok na las i morze. Tu też na pewno wynajmiesz rowery. Poza tym pochodzisz po lesie i poleżysz na plaży.

Mierzeja Wiślana rezerwat

Przede wszystkim namawiam na noclegi nad samym morzem w hotelach. Z pewnością jest to najlepszy wybór na spędzenie wakacji nad morzem. Przede wszystkim wszędzie jest blisko.