White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Hotel Krynica Morska
19 maj

Mierzeja Wiślana Krynica Morska

Mierzeja Wiślana

Krynica Morska, Mierzeja Wiślana jest to piaszczysty wał znajdujący się na południowo –  wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej.  Oddziela Zalew Wiślany i Żuławy Wiślane od otwartych wód Zatoki. Mierzeja podzielona jest pomiędzy terytorium Polski i Rosji. Przede wszystkim Mierzeja Wiślana (obok Mierzei Helskiej) to jedna z dwóch dużych mierzei polskiego wybrzeża. Znajduje się tu kilka rezerwatów przyrody, m.in. Rezerwat Buki, Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej oraz Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej. Krynica Morska to jedyne miasto na półwyspie. Z kolei na części stałego lądu położone są inne miejscowości turystyczne takie jak: Jantar, Stegna, Sztutowo czy Kąty Rybackie.

Krynica Morska

Krynica Morska Mierzeja Wiślana.

Krynica Morska hotele nad morzem,

Mierzeja otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakby wyspą, która co roku przyciąga wielu turystów. Także tych z zagranicy. Czysta i piaszczysta plaża, strzeżone kąpieliska morskie, krystaliczne przepełnione jodem powietrze i pachnący las to tylko niektóre atuty cudownego mikroklimatu Krynicy i okolic. Dużą atrakcją jest jedyna na Mierzei Latarnia Morska, która znajduje się przy ulicy Żołnierzy w Krynicy Morskiej. Ma aż 26,5 metra wysokości i wzniesiona jest na granitowym cokole. Z pewnością zainteresuje Cię fakt, iż Mierzeja Wiślana została uznana przez National Geographic jako jeden z najpiękniejszych półwyspów na świecie. Co ważne, pogoda jest tu niemalże gwarantowana. Lato jest bardzo ciepłe i słoneczne, a deszcze jeśli już w ogóle występują, są krótkotrwałe.

Mierzeja Wiślana to także zagłębie luksusowych hoteli Krynica Morska. Jednym z nich jest White Resort położony zaledwie 60 metrów od plaży. Tu dostępne są pokoje z balkonem, klimatyzacją i widokiem na morze. Zachęcamy do rezerwacji telefonicznej lub mailowej. Czekamy na Ciebie w Hotelu White przy ulicy Korczaka, w samym sercu Krynicy Morskiej!

hotele nad morzem 2022

Hotele nad morzem Krynica Morska