White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
29 sie

Z czego słynie Krynica Morska

Z czego słynie Krynica Morska

Z czego słynie Krynica Morska?

Ta miejscowość położona w województwie pomorskim, na Mierzei Wiślanej słynie przede wszystkim z cudownych plaż, spokoju i niesamowitych, nadmorskich widoków. Jest tu też mnóstwo atrakcji turystycznych zarówno na lądzie jak i na wodzie.

W jakim województwie znajduje się Krynica Morska?

Krynica Morska: gdzie leży? Krynica Morska to miasto w województwie Pomorskim. Wyróżnia się oryginalnym położeniem na wąskim pasku lądu, Mierzei Wiślanej, między wodami Zalewu Wiślanego a wodami Zatoki Gdańskiej.

A jak dojechać do Krynicy Morskiej?
Do Krynicy Morskiej najlepiej dojechać autobusem bezpośrednim – w sezonie uruchamiane są dodatkowe połączenia dalekobieżne. Pociągiem relacji Kraków – Gdynia dojeżdżamy do Malborka. Tam przesiadamy się na pociąg Polregio do Elbląga, a w Elblągu na autobus do Krynicy Morskiej . Zdecydowana większość Goś ci przyjeżdża do Krynicy własnym samochodem. Jadąc z Warszawy lub z okolic Warszawy wybierają przeważnie drogę ekspresową S7. Po wyjeździe z Warszawy do krynicy jest ok. 3 godzin jazdy. Natomiast jadąc z Katowic, czy ogólnie ze śląska Goście wybierają autostradę A!. Z Katowic do krynicy autostrada jest ok 6 godzin jazdy.
Wczasy nad morzem

Wczasy Krynica Morska

Atrakcje Krynicy Morskiej, z czego słynie Krynica Morska najbardziej ?

1. Plaża i kąpielisko morskie

Przede wszystkim jak w przypadku każdej nadmorskiej miejscowości warto zwrócić tu uwagę na plażę oraz działające kąpielisko morskie. Warto również pamiętać, że plaża jest otoczona przez sosnowo-bukowy las oraz wydmy.

2. Port rybacki i molo

Kolejną atrakcją związaną z morzem jest port rybacki i molo znajdujące się od strony Zalewu Wiślanego. Warto wiedzieć, ze w tym właśnie miejscu możemy zapoznać się z tajnikami rybołówstwa ale również pasjonaci rejsów znajdą tam coś dla siebie. Port ten jest również przystanią dla statków pasażerskich, wiec możemy odbyć rejs do Fromborka, Tolkmicka i Elbląga, jak i na rejsy po zalewie. Nie jest to jednak jedyny port w tej miejscowości, ponieważ jest jeszcze przystań rybacka od strony Zatoki Gdańskiej, z której rybacy codziennie wypływają celem połowu ryb.

krynica morska latarnia

latarnia Krynica Morska

3. Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Ciekawa atrakcją turystyczną, którą warto zwiedzić razem z rodziną jest latarnia morska w Krynicy Morskiej. Warto wiedzieć, ze ta istniejąca pochodzi z 1951 roku i została wzniesiona na miejscu poprzedniej latarni z 1895, która została zniszczona w czasie trwania II Wojny Światowej. Jej wysokość to aż 26 metrów, wiec z jej szczytu rozciąga się piękny widok.

Warto więc wybrać się tam w okresie letnim, gdy ten obiekt jest otwarty dla zwiedzających, a gdy już się tam wybierzemy, to w okolicy znajdziemy też pomnik poświęcony Żołnierzom Armii Radzieckiej oraz jedyną w całym naszym kraju ulicę Telexpressu!

4. Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej

Jeżeli jesteśmy miłośnikami natury i lubimy wybierać się do parków krajobrazowych, to w Krynicy Morskiej również znajdziemy dla siebie tego rodzaju miejsce. Warto odwiedzić obszary Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, który znajduje się w zachodniej części, a także rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej chroniący blisko 200-letnie drzewa.

5. Wielbłądzi Garb

To najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej (49,5 m n.p.m.), a jednocześnie najwyższa stała wydma w Europie. Z jej szczytu możemy obserwować Zatokę Gdańską, jak i Zalew Wiślany.

6. Muzeum Krynicy

W tej miejscowości znajdziemy również atrakcje dla miłośników historii, ponieważ miejscowość ta ma prywatne Muzeum Krynicy. Jest to miejsce, w którym prześledzimy historię Krynicy Morskiej. Odwiedzając to miejsce, będziemy mogli obejrzeć ciekawe zbiory dokumentujące życie tego miasta praktycznie od jego powstania, aż do czasów obecnych. To naprawdę ciekawa lekcja historii, której próżno szukać w książkach, w końcu czemu nie mielibyśmy dowiedzieć się więcej o miejscu naszego pobytu?

7. Miejscowość Piaski

Warto wiedzieć, że ze względu na bliskość granicy polsko-rosyjskiej do Krynicy Morskiej przynależy również inna miejscowość, czyli Nowa Karczma, znana bardziej jako Piaski. Słynie ona z tego, że jest najbardziej wysunięta na wschód miejscowość na Mierzei Wiślanej. Do granicy z Rosją jest stąd tylko 4 km, a droga prowadzi przyjemnym szlakiem przez las.

Co ciekawe potoczna nazwa Piaski wywodzi się od wędrujących wydm w tym rejonie. Dzięki takiemu położeniu „na krańcu” Polski miejscowość jest wyjątkowo spokojna i raczej nie uświadczymy tu tłumów. Jest tu kilka pensjonatów oraz przystań rybacka. Jeśli więc lubi spokój i cisze, to warto zastanowić się nad odwiedzeniem również tej miejscowości.

8. Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich pozwala turystom i wczasowiczom lepiej poznać historię i specyfikę tych terenów. Umiejscowiona przy ul. Rybackiej placówka prezentuje wystawę, przybliżającą historię rybołówstwa i szkutnictwa nad Zalewem Wiślanym. Jednym z najciekawszych eksponatów jest oryginalny, w pełni wyposażony warsztat szkutniczy, przeniesiony z pobliskiej wsi Łaszka. Wrażenie robią także oryginalne środki żeglugi – łodzie rybackie, bojer, a także barkas, czyli jednostka o napędzie żaglowym, używana przez miejscowych rybaków jeszcze w latach 60’ ubiegłego wieku.

9. Wieża widokowa – Góra Pirat

10. Rejsy po Zalewie Wiślanym

Rozciągający się na wschód od ujścia Wisły Zalew Wiślany ma wiele do zaoferowania miłośnikom relaksu w otoczeniu malowniczej przyrody. Jedną z ciekawszych form eksploracji Zalewu są turystyczne rejsy. Z portu w Krynicy Morskiej można popłynąć do Elbląga, Tolkmicka czy Fromborka, bądź udać się na kilkudziesięciominutowy rejs z przewodnikiem, który przybliży nam najciekawsze krajobrazy nadmorskich lasów i wydm. Większość rejsów odbywa się jedynie w sezonie letnim, a bilety i informacje łatwo uzyskać w krynickim porcie.

11. Pomniki w Krynicy Morskiej

Spacerując po Krynicy natkniemy się ponadto na kilka ciekawych obiektów, jak pomnik stada dzików, pomnik pierwszych osadników przybyłych tu po II wojnie światowej, czy Ławeczka “Zakochani”, oblegana przez pary poszukujące odpowiedniego momentu na pamiątkowe zdjęcie.

Krynica Morska

Krynica Morska hotel przy plaży

12.  Nadmorska promenada i ścieżka rowerowa w Krynicy Morskiej

Krynica Morska ma do zaoferowania dużo więcej, niż tylko przysłowiowe smażenie się na plaży. Tutejsza promenada i ścieżka rowerowa zapewniają możliwość aktywnego spędzenia czasu i poczucia miejscowego kolorytu.

13. Lunapark w Krynicy Morskiej

14. Frombork

Rejs po Zalewie Wiślanym można zakończyć w miejscowości Frombork, która związana jest z życiem Mikołaja Kopernika.

15. Muzeum Stutthof

Muzeum Stutthof w Sztutowie to jedno z tych miejsc w Polsce, które stanowią trudną, ale wciąż potrzebną lekcję historii. Z pewnością Muzeum mieści się na terenie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, w którym w latach 1939 – 1945 zginęło ok. 65 tysięcy więźniów. Główny element trasy turystycznej stanowią zabudowania obozu wraz z wystawami dokumentującymi jego bolesną historię. Ponadto, na terenie muzeum znajdują się liczne instalacje upamiętniające ofiary, na czele z Pomnikiem Walki i Męczeństwa, a także Forum Narodów.

Jest też centrum sportowo – rekreacyjne w Krynicy Morskiej przy ulicy Rybackiej 28.

Powierzchnia obiektu to 22 tysiące metrów kwadratowych, jest to największy obiekt tego typu na Mierzei Wiślanej. Czeka tu na małych i dużych sporo atrakcji:

Siłownia Plenerowa – Siatkówka – Kort Tenisowy – Koszykówka – Plac Zabaw

Idealne miejsce do rekreacji, uprawiania sportu i wypoczynku dla całej rodziny. Każdy bez względu na wiek znajdzie tutaj coś dla siebie.

Z czego słynie Krynica Morska najbardziej ?

Mierzeja Wiślana hotele blisko morza

Hotele bardzo blisko morza w Polsce