White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
24 maj

Zalew Wiślany Krynica Morska

Zalew Wiślany Krynica Morska

Krynica Morska Zalew Wiślany to duża zatoka Morza Bałtyckiego. Jego całkowita powierzchnia to ponad 800 km2, jednak do Polski należy zaledwie 328 km2. Od otwartego morza zalew oddziela Mierzeja Wiślana, a łączy go nim cieśnina Piławska. Największe rzeki wpływające do zalewu to: Pregoła, Pasłęka, Elbląg, Nogat, Szkarpawa i Świeża.  Dzięki tym rzekom do zalewu wpływa ciągle woda słodka, w czasie sztormów poprzez Cieśninę Piławską do zalewu wdzierają się słone wody Morza Bałtyckiego, co powoduje że Zalew Wiślany charakteryzuje się lekkim zasoleniem, które zmniejsza się wraz z odległością od cieśniny. Zalew Wiślany to zbiornik wodny o dużej zmienności poziomu wody, dochodzącymi do 1,5 metra w ciągu doby, powodowanymi wiatrami.

Weekend w Krynicy Morskiej

Port Krynica Morska

Zalew Wiślany to także lubiany akwen do uprawiania sportów wodnych. Jego płytkie wody szybko się nagrzewają i nawet wiosną można tutaj uprawiać windsurfing. Najsłynniejsza szkoła windsurfingu znajduje się w Krynicy Morskiej. Korzystają z niej zarówno dzieci jak i dorośli. Szkoła zapewnia naukę pod profesjonalnym okiem szkoleniowców. Uczęszczają tu zarówno doświadczeni sportowcy jak i początkujący. To także dobre miejsce dla żeglarzy.

Pomiędzy wodami Zalewu Wiślanego a Zatoką Gdańską położona jest przepiękna miejscowość turystyczna jaką jest Krynica Morska. Nad zalewem znajduje się port jachtowy. Można tu wybrać się na wycieczkę po wodach zalewu lub dopłynąć przez Tolkmicko do pobliskiego Fromborka. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników ciszy, spokoju i bliskiego kontaktu z naturą. W okolicy Zalewu Wiślanego można spotkać unikatowe gatunki roślin i zwierząt. Tu też znajduje się Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej. Przyjedź i odkryj uroki Mierzei Wiślanej już dziś. Najlepiej zatrzymaj się w White Resort. Hotelu, który znajduje się w malowniczym położeniu tej nadmorskiej miejscowości.

Zalew Wiślany latem, wakacje, Czy warto jechać na wczasy do Krynicy Morskiej

latem na wakacje Krynica

Krynica Morska

1 Response