White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Atrakcie Krynicy Morskiej
19 maj

Wielbłądzi Garb

Wielbłądzi Garb

W Krynicy Morskiej znajduje się kilka wyjątkowo malowniczych punktów widokowych. Jednym z nich jest Wielbłądzi Garb. Jest to najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i zarazem najwyższa stała wydma w Europie. Ma wysokość aż 49,5 m n.p.m. To jedyny naturalny punkt na Mierzei, z którego widać Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce, ze względu zarówno na piękne widoki, jak i na walory przyrodnicze, które będą towarzyszyć w drodze na szczyt. Krynica Morska, gdy spojrzysz na Wielbłądzi Garb od strony morza, możesz zobaczyć dwa wzniesienia wyglądem przypominające garb wielbłąda – właśnie stąd wzięła się nazwa.

Krynica Morska Wielbłądzi Garb.

Wielbłądzi Garb

Krynica Morska

Wydma znajduje się około 2 km od centrum Krynicy. Możesz dotrzeć ta pieszo, samochodem, meleksem lub rowerem. Na szczyt garbu prowadzi ścieżka przyrodnicza. Rozpoczyna się ona już na parkingu, a kończy przy wieży widokowej na samym czubku wzniesienia. Podczas wędrówki możesz podziwiać wyjątkowe okazy fauny i flory. W drodze na szczyt z pewnością miniesz wiele tablic informacyjnych, które zostały zainstalowane przez leśników. To źródło informacji na temat występujących gatunków roślin i zwierząt.

Ciekawostką jest, że na początku XX wieku wydmę porastały młodziutkie sosny, które całkowicie zasłoniły malowniczy widok rozpościerający się ze wzniesienia. Dlatego na wydmie ustawiono drewnianą ambonę, z której można podziwiać okolicę. Latarnia Morska i Wielbłądzi Garb to dwa najwyższe punkty na całej Mierzei Wiślanej i w Krynica Morska. Droga na szczyt nie jest bardzo stroma i wyczerpująca, dlatego możecie wybrać się na taką wycieczkę całą rodziną. Przyjedź do Krynicy Morskiej i odkryj jej wyjątkowe walory przyrodnicze. Uwierz, że zakochasz się w tej miejscowości i będziesz wracać do nas nie raz!

Weekend w Krynicy Morskiej

Port Krynica Morska