White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Krynica Morska Góra Pirata
19 maj

Góra Pirata

Góra Pirata

Krynica Morska, jedną z atrakcji Mierzei Wiślanej jest Góra Pirata. Jest to wysoka, stała wydma, która porośnięta jest przez bogatą i wyjątkowo obfitą roślinność. Wzniesienie znajduje się w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską a Piaskami (około kilometr za leśniczówką). Góra ma wysokość około 40 m n.p.m. a na jej szczycie jest drewniana wieża widokowa. Ze szczytu rozpościera się malowniczy widok na Zatokę Gdańską i Mierzeję Wiślaną. Droga na szczyt to okazja to podziwiania bogatej flory i fauny. Na ścieżce możesz zobaczyć niespotykane gatunki drzew i roślin charakterystyczne dla nadmorskiego klimatu. Tu też zobaczysz zwierzęta takie jak, np. jeże i różne gatunki ptaków.

Krynica Morska plaża

Krynica Morska Biała Plaza

Krynica Morska hotel

Z górą wiąże się ciekawa legenda o Starym Piracie. Podobno setki lat temu miejsce to upodobali sobie piraci. Z tego miejsca łatwo było wypływać na morze, natomiast liczne mielizny utrudniały innym statkom dotarcie do ich kryjówki. Kapitan grupy, nazywany Starym Piratem, wybudował wieżę i podobno często na niej przesiadywał bacznie obserwując okolicę. W przeciwieństwie do łagodnej drogi na Wielbłądzi Garb, tu trasa jest bardziej wymagająca. Droga jest dość stroma i zdarza się też, że jest bardzo błotnista ze względu na wilgotne gleby. Choć wielu turystów jest zdania, że wejścia na górę jest męczące, to uważam że warto się wysilić, ponieważ widok ze szczytu jest niezapomniany.

Krynica Morska Góra Pirata to z pewnością jeden z najciekawszych punktów widokowych w Krynicy Morskiej. Na taką wycieczkę warto wyposażyć się w odpowiednie obuwie oraz lornetkę. Mierzeja Wiślana jest w tym miejscu szeroka na około 800 metrów. Zapraszamy wszystkich miłośników ciszy, spokoju i bliskiego kontaktu z naturą. Z pewnością warto odwiedzić to malownicze miejsce.

Krynica Morska

Krynica Morska hotele nad morzem

1 Response