White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Restauracje dla dzieci Krynica Morska
18 sty
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

hotel nad morzem dla rodzin Krynica Morska

Hotel nad morzem dla rodzin Krynica Morska

hotel nad morzem dla rodzin, hotel nad morzem krynica morska, hotel dla rodzin z dzieckiem

Przede wszystkim jest to hotel nad samym morzem dla rodzin z dziećmi w Krynicy Morskiej. Dlatego zapraszamy rodziny z dziećmi nad Morze Bałtyckie na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej do hotelu White położonego najbliżej morza w Krynicy Morskiej. W związku z tym z pokoi mamy widok na stary las sosnowy i morze, pokoje obszerne i wygłoszone. Mamy do dyspozycji pokoje czteroosobowe dwa + dwa 30 m2 , pokoje rodzinne 47 m2  i dwupokojowe  apartamenty studio 50 m2. Do plaży mamy zaledwie 60 m. Przede wszystkim hotel usytuowany na skraju 150 letniego lasu, od morza oddziela nas 35 letni lasek sosnowy. Z pewnością plaże długie i szerokie z czystym i miałkim piaskiem i łagodnym zejściem do wody.

hotel nad morzem dla rodzin Krynica Morska

hotel dla rodzin z dzieckiem

Hotele Krynica Morska

Przede wszystkim hotel stoi w starym przepiekanym lesie sosnowym na jego skraju. Pomiędzy hotelem a morzem mamy ok. 40 m szeroki pas z młodym laskiem oddzielającym nas od morza. Z pewnością hotel stoi najbliżej morza w Krynicy Morskiej na skraju Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. W lesie liczne ścieżki leśne wprost idealne na spacery po lesie.

Krynica Morska Góra Pirata

wiosna krynica morska nad morzem

Żuławy Wiślane

Żuławy Wiślane to delta największej polskiej rzeki. Jest to forma o trójkątnym kształcie, z wierzchołkiem skierowanym na południe. Dzisiejsze ukształtowanie powierzchni delty jest wynikiem całego szeregu nakładających się procesów, przy czym decydujący wpływ wywarło nagromadzenie się (akumulacja) osadów rzecznych.

Żuławy Wiślane są najniżej położonym regionem w Polsce, którego znaczną część zajmują tereny depresyjne. Obszary te powstały wskutek odcięcia dna Zalewu Wiślanego przez osady rzeczne, a następnie osuszenia rozlewisk wodnych. Tereny depresyjne zajmują tu ok. 30% powierzchni, a najniżej położone miejsce znajduje się w miejscowości Raczki Elbląskie na wysokości 1,8m.p.p.m.

Od wieków krajobraz Żuław współtworzy człowiek. Koniec XII w. to rozpoczęcie systematycznego osuszania tego terenu. Współczesny krajobraz Żuław to bezleśna, prawie płaska powierzchnia, pocięta licznymi, regularnymi kanałami odprowadzającymi wodę. Lokalnie spotyka się tutaj sztucznie usypane wzniesienia (tzw. terpy), zajęte zazwyczaj przez zabudowania gospodarcze, a w zachodniej części otuliny również wyniesienia pochodzenia naturalnego. Znaczną część delty (ponad 25%) stanowią obszary depresyjne, leżące poniżej poziomu morza.

Przede wszystkim strefę ochronną dla naszego Parku stanowią tereny przylegające bezpośrednio do jego granic: od zachodu jest to pozostała część Mierzei do ujścia Wisły oraz przylegająca do niej i do południowej lądowej granicy Parku część Żuław. Otulina sięga na południu do rzeki Szkarpawy i biegnie jej północnymi wałami.

Hotele nad morzem Krynica Morska

3 Responses

Leave a Reply