Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Najlepsze plaże w Polsce
15 Sty

Nailepsze plaże w Polsce

Najlepsze plaże w Polsce

W końcu nadszedł czas, by pokazać tegorocznych zwycięzców naszego rankingu. Do ścisłej czołówki weszły w tym sezonie: Świnoujście, Sopot, Ustka, Jastarnia, Darłowo, Kołobrzeg, Łeba i Międzyzdroje – zdecydowanie najpiękniejsze i najciekawsze miejscowości nad naszym morzem.

Raport Onetu: najlepsze plaże w Polsce 2015

PozycjaMiejscowośćPlażaInfrastrukturaAtrakcjeOcena ogólnaPozycja 2013
1.Ustka49,0027,0017,0093,003.
2.Kołobrzeg47,0027,0017,0091,006.
3.Świnoujście48,0024,0018,0090,001.
4.Darłowo47,0025,0017,5089,505.
5.Jastarnia48,0024,0017,0089,004.
6.Łeba48,0025,0016,0089,007.
7.Sopot46,5026,0016,0088,502.
8.Gdańsk46,0025,0017,0088,009.
9.Gdynia45,0026,0016,0087,0012.
10.Jurata47,0024,0014,0085,0010.
11.Krynica Morska45,0025,0015,0085,0014.
12.Międzyzdroje43,0025,0016,5084,508.
13.Władysławowo46,0024,0014,0084,0014.
14.Mielno44,0026,5013,0083,5011.
15.Hel45,0022,0016,0083,0013.
16.Rewal46,0021,5015,0082,5017.
17.Niechorze45,0023,0013,0081,0016.
18.Jastrzębia Góra44,0022,0014,0080,0027.
19.Dziwnów45,0022,0012,0079,0021.
20.Stegna44,0021,0014,0079,0019.
21.Rowy45,0020,5013,0078,5026.
22.Sobieszewo45,0020,5013,0078,5028.
23.Jarosławiec43,0022,0013,5078,5018.
24.Dźwirzyno45,0021,0012,0078,0021.
25.Dąbki44,0021,0013,0078,0024.
26.Dębki47,0018,5012,0077,5023.
27.Pobierowo44,0021,0012,0077,0029.
28.Ustronie Morskie43,0020,5012,0075,5030.
29.Mrzeżyno42,0021,5012,0075,5020.
30.Pogorzelica44,0019,0012,0075,0024.

Najlepsze plaże w Polsce

W tym roku postanowiliśmy nie przyznawać miejsc ex aequo. Jeżeli w ocenie końcowej miejscowości dostały taką samą ilość punktów – wyższą pozycję zajmuje ta, która ma wyżej ocenioną plażę. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie – spore zmiany w czołówce: wygrywa Ustka, obecnie najpiękniej urządzony kurort nad naszym morzem, mocno spadają Świnoujście i Sopot, głównie za sprawą glonów w morzu. Do góry pną się Jastarnia i Darłowo, wysoko też oceniamy plaże i ofertę Trójmiasta.

Co jest charakterystyczne – poszczególne miejscowości dzielą w rankingu niewielkie różnice punktowe, co zapowiada piękną walkę o dobrą lokatę w przyszłym roku! Tymczasem życzymy miłego wypoczynku nad Bałtykiem!

Krynica Morska hotele nad samym morzem.

Noclegi Krynica Morska