White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Sylwester nad morzem Krynica Morska
13 paź
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sylwester nad morzem Krynica Morska

  Sylwester nad morzem Krynica Morska

Sylwester nad morzem Krynica Morska hotel nad morzem, noclegi w Krynicy Morskiej.

 Z pewnością romantyczny sylwester nad samym morzem w Krynicy Morskiej w komfortowych pokojach z widokiem na morze i las sosnowy. Przede wszystkim do plaży 60 m. Dlatego zapraszamy na noclegi, bal sylwestrowy w sąsiednich hotelach. Więcej informacji pod telefonem 601 662 725. Podobnie jak w latach poprzednich zapraszamy na sylwestra do Krynicy Morskiej. Przede wszystkim zapraszamy na sylwestra na plaży.

hotel krynica morska, noclegi

Park Mierzeja Wiślana

Utworzony został Uchwałą Nr VI/51/85 Wojewódzkiej Rady Narodowej w Elblągu z dnia 26 kwietnia 1985 roku. Uchyliło ją Rozporządzenie Nr 56/06 Wojewody Pomorskiego, z dnia 15 maja 2006 roku, w sprawie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.

Obejmuje on obszar o powierzchni 4 410 ha, z czego 3 032,05 ha to grunty Lasów Państwowych. W celu zabezpieczenia Parku przed zagrożeniami zewnętrznymi wyznaczona jest otulina o powierzchni 22 703 ha.
Park ten obejmuje część Mierzei Wiślanej od granicy rosyjskiej do miejscowości Sztutowo (około 32 km długości).
Mierzeja Wiślana powstała w wyniku procesów akumulacji w strefie brzegowej Bałtyku z materiału naniesionego przez Wisłę oraz przez morze. Rzeźbę terenu charakteryzują wzniesienia wydmowe o wysokościach przekraczających 20 m npm. Najwyższe wzniesienie występuje na wschód od Krynicy Morskiej – tzw. Wielbłądzi Garb 49,5 m npm.

Mierzeja Wiślana

Przede wszystkim szerokość Mierzei wynosi od około 500 m przy granicy do nieco powyżej 1km w okolicach Krynicy Morskiej i dalej idąc ku zachodowi szerokość jej rośnie i w okolicach Przebrna dochodzi do 2 km, a w okolicach Kątów Rybackich przekracza 2 km.
Część zachodnia PKMW przylega do Żuław Wiślanych na odcinku nieco ponad 2 km, pozostała część o długości około 30 km (głównie wał wydmowy) graniczący z wodami Bałtyku i Zalewu Wiślanego.
Teren Parku oraz mierzejowa część otuliny to w przewadze obszary zalesione, z przylegającymi doń plażami i wodami Bałtyku oraz Zalewu Wiślanego. Są to tereny atrakcyjne dla wypoczynku pobytowego oraz weekendowego i jest to aktualnie jedno z największych zagrożeń dla środowiska.
Nad morze

Gdzie nad morze

Sylwester nad morzem

Noclegi w Krynicy Morskiej nad samym morzem. Krynica Morska hotel nad morzem

Sylwester nad morzem Krynica Morska

Sylwester nad morzem w Pomorskim Krynica Morska White Resort z wyżywieniem w cenie.

Romantyczna kolacja Krynica Morska w Black Cod Restauracja.

Wolne pokoje na sylwestra nad morzem Krynica Morska White Resort przy samej plaży.

2 Responses

Leave a Reply