Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
26 Sty

Krynica Morska

Krynica Morska Mierzeja Helska i Mierzeja Wiślana znalazły się wśród 15 najbardziej niezwykłych półwyspów na ziemi. Zwycięzcą rankingu ogłoszonego przez serwis The World Geography jest La Dune de Bouctouche w Kanadzie. To 12-kilometrowe wydmy wzdłuż zatoki Bouctouche z zachwycającym wijącym się „wiszącym” drewnianym deptakiem. Pejzaże są romantyczne i kuszą długimi spacerami – czytamy w uzasadnieniu. Jednak rozciągający się na 34 km piaszczysty wał w kształcie kosy, czyli Półwysep Helski, i 90-kilometrowa wydma biegnąca od Gdańska po Lochstedt za Piławą w Rosji, czyli Mierzeja Wiślana, urzekają nie mniej niż zwycięzca z Kanady. W zestawieniu znalazły się odpowiednio na 6 i na 5 miejscu.

Mierzeja Helska jest najmłodszym fragmentem polskiego wybrzeża. Jeszcze 200–300 lat temu w tym miejscu był ciąg wysepek, które zaczęły się ze sobą łączyć. Dziś oddziela Zatokę Pucką od Morza Bałtyckiego. Mierzeja Wiślana z dawnymi wioskami rybackimi jak Piaski, Jantar czy Mikoszewo w średniowieczu również składała się z wysp. The World Geography zachwala panujące na Mierzei Wiślanej warunki klimatyczne. Latem to najcieplejszy region polskiego wybrzeża – podkreślają autorzy zestawienia.

15. niesamowitych półwyspów na Ziemi, według The World Geography: 1. La Dune de Bouctouche, Kanada 2. Zlatni Rat, Chorwacja 3. La Manga del Mar Menor, Hiszpania 4. Ocean City, USA 5. Mierzeja Wiślana, Polska/Rosja 6. Półwysep Helski, Polska 7. Mierzeja Kurońska, Litwa/Rosja 8. Spurn Point, Wielka Brytania 9. Minnesota Point, USA 10. Mierzeja Dungeness, USA 11. Mierzeja Farewell, Nowa Zelandia 12. Mierzeja Homer, USA 13. Półwysep Kadyks, Hiszpania 14. Mierzeja Fedotova, Rosja 15. Presque Isle, USA(http://www.tvn24.pl)

Potwierdzam iż Krynica Morska to najwięcej dni słonecznych i najmniejsza ilość opadów. Tu zawsze świeci słońce. Dlatego tak wielu Gości wraca do Krynicy po kilkanaście a nawet po kilkadziesiąt razy.

Krynica Morska hotele

Krynica Morska plusy i minisy