White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
3 lut
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Najcieplejsze miejsce nad Morzem Bałtyckim

Najcieplejsze miejsce nad Morzem Bałtyckim

Najcieplejsze miejsce nad Morzem Bałtyckim według The World Geography.

Przede wszystkim Mierzeja Helska i Mierzeja Wiślana znalazły się wśród 15 najbardziej niezwykłych półwyspów na ziemi. Zwycięzcą rankingu ogłoszonego przez serwis The World Geography jest La Dune de Bouctouche w Kanadzie. To 12-kilometrowe wydmy wzdłuż zatoki Bouctouche z zachwycającym wijącym się „wiszącym” drewnianym deptakiem. Pejzaże są romantyczne i kuszą długimi spacerami – czytamy w uzasadnieniu. Jednak rozciągający się na 34 km piaszczysty wał w kształcie kosy, czyli Półwysep Helski, i 90-kilometrowa wydma biegnąca od Gdańska po Lochstedt za Piławą w Rosji, czyli Mierzeja Wiślana, urzekają nie mniej niż zwycięzca z Kanady. W zestawieniu znalazły się odpowiednio na 6 i na 5 miejscu. Mierzeja Helska jest najmłodszym fragmentem polskiego wybrzeża. Jeszcze 200–300 lat temu w tym miejscu był ciąg wysepek, które zaczęły się ze sobą łączyć. Dziś oddziela Zatokę Pucką od Morza Bałtyckiego. Mierzeja Wiślana z dawnymi wioskami rybackimi jak Piaski, Jantar czy Mikoszewo w średniowieczu również składała się z wysp. The World Geography zachwala panujące na Mierzei Wiślanej warunki klimatyczne. Z pewnością Latem to najcieplejszy region polskiego wybrzeża – podkreślają autorzy zestawienia.

Najcieplejsze miejsce nad Morzem Bałtyckim

Najcieplejsze miejsce nad morzem bałtyckim

Hotel krynica Morska

Zapraszamy do być może najlepszej lokalizacji nad morzem w Krynicy Morskiej. Prawdopodobnie też jest to najnowocześniejsze centrum noclegowe nad samym morzem.

Morze jak malowane

Bałtyk w zależności od pory roku, pogody, położenia i roślinności może mieć inny kolor. Nie raz mogliśmy podziwiać zdjęcia z lotu ptaka, które dawały obraz niesamowitej ferii barw Morza Bałtyckiego. Wbrew pozorom Bałtyk wcale nie jest niebieski (jak mogłoby się zdawać), a… zielony! Dzieje się tak dlatego, że w wodach Bałtyckich znajduje się bardzo dużo mikroorganizmów i planktonu, dzięki czemu woda w morzu jest zielonkawa. Z pewnością nieobojętny jest również fakt, że w Bałtyku panują niskie temperatury i stosunkowo niewielkie zasolenie.

Noclegi Krynica Morska

gdzie nad morze z dziećmi

1 Response