Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Krynica Morska apartamenty
23 Sty
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

apartamenty przy morzu krynica morska, zadzwoń

apartamenty przy morzu krynica morska

Apartamenty przy morzu Krynica Morska, do plaży 60 m. hotel z pewnością położony najbliżej morza w Krynicy Morskiej. Z pewnością z pokoi widok na morze i las sosnowy, skąd dobiegają śpiewy ptaków. Przede wszystkim mamy do dyspozycji apartamenty jedno i dwupokojowe ( studio) i obszerne pokoje dwuosobowe o podwyższonym standardzie.

Hotele Krynica Morska

Hotele w Krynicy Morskiej nad samym morzem na skraju Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

Mierzeja Wiślana ma kształt szerokiego łuku (piaszczysty wał wydmowy), ciągnącego się od Sopotu na zachodzie do Półwyspu Sambijskiego na wschodzie. Szerokość mierzei waha się od ok. 500m w okolicach Krynicy Morskiej do ok. 2,5km w pobliżu Stegny. Cały obszar wydmowy pokryty jest lasem sosnowym, dzięki któremu wydmy zostały unieruchomione. Mierzeja Wiślana powstała w wyniku odkładania się materiału piaszczystego. Najpierw materiał ten wyłonił się ponad powierzchnię wody w postaci ławicy z łańcuchem wysepek, które zostały później połączone w jedną całość, tworząc półwysep. Mierzeja jest skutkiem pracy prądów i fal morskich, a po wyłonieniu ponad poziom morza terenem działalności wiatrów (procesów eolicznych).

Mierzeja jest pasmem wydm, najwyższe wzniesienie to Wielbłądzi Garb (49,5m.n.p.m.). W rzeźbie terenu Mierzei Wiślanej jako główny czynnik krajobrazowy można przyjąć cztery strefy:

■ strefę piaszczystej plaży nadmorskiej o średniej szerokości ok. 70 m,

■ strefę tzw. wydmy przedniej (białej) o szerokości 1-20 m,

■ strefę tzw. wydm szarych (pagórków wydmowych) o szerokości max. 80 m,

■ strefę tzw. wydm brunatnych (zalesionych) o bardzo zmiennej szerokości.

Charakterystyczne są zatem dla Mierzei szerokie, piaszczyste plaże z kompleksem wydmowo-leśnym.

noclegi nad morzem