White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Krynica Morska sylwester
18 gru
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Krynica Morska sylwester 2021/2022

Krynica Morska.

Krynica Morska sylwester 2021/2022 nad morzem

Pokoje 2 osobowe x 4 doby = 800 zł za 2 osoby. Pobyt 3 noce za 700 zł a za 2 noce 600 zł.

Można dodatkowo zamówić Bal Sylwestrowy za 180 zł/ osoba lub 400 zł/osoba.

Krynica Morska sylwester 2017/2018 nad morzem. Przede wszystkim White hotel zaprasza na sylwestra nad same morze do Krynicy Morskiej. Sylwester w Krynicy Morskiej blisko morza, przede wszystkim tanie noclegi na sylwestra nad samym morzem. Sylwester nad morzem w Pomorskim, tanie noclegi w Krynicy Morskiej, tanie hotele i pensjonaty zapraszają na sylwestra nad morze.

Bardzo fajnym pomysłem na spędzenie sylwestra w Krynicy Morskiej jest możliwość spacerów, pojeżdżenia na łyżwach oraz latanie bojerem po zamarzniętym Zalewie Wiślanym.

Krynica Morska sylwester 2021/2022

Weekendowe wyjazdy bojerowe na Zalewie Wiślanym

wtorek, 01.03.2011
www.sekstant.pl

Na Zalewie Wiślanym grubość pokrywy lodowej wynosiła wczoraj 37 – 39 cm. To znaczy, że na metrze kwadratowym można postawić ponad 4 tony, czyli można bezpiecznie latać. Na lodzie leży cienka 4-5 cm warstewka śniegu, lecz zapowiadana od środy odwilż powinna ją do weekendu roztopić i zamienić w czysty lód. Prognoza pogody na najbliższy weekend przewiduje temperatury w okolicach +2 stopni Celsjusza. Ma być słonecznie. Wiatry zapowiadane 4 stopnie Beauforta z NW – czyli idealna pogoda by wybrać się na bojery.
Chociaż zima trwa już dłuższą chwilę, dopiero teraz odczekaliśmy się sprzyjających warunków. Dlatego wszystkich miłośników żeglarstwa zapraszamy na bojery. Ślizg bojerowy jest dużo szybszy od jachtu. Dzięki małym oporom stawianym przez trzy płozy i niewielkiej wadze potrafi rozpędzić się do 90km/h. To fenomenalne uczucie, kiedy bojer nagle łapie wiatr, dobieracie żagiel i czujecie przyspieszenie, które wciska w oparcie…. Aby ślizgać się na bojerach, nie trzeba dużej wiedzy żeglarskiej, wystarczy znać kierunki względem wiatru, podstawy sterowania jachtem i robienia zwrotów przez sztag i rufę. Całej reszty możemy nauczyć Was już na miejscu.

Przy tak dużych prędkościach warto mieć w miarę obszerny i co najważniejsze niezaśnieżony akwen. Dlatego wybraliśmy Zalew Wiślany. Jest to obszar mało zalesiony i odsłonięty. Dzięki czemu wiatr nie tylko stwarza rewelacyjne warunki do ślizgów, ale także zwiewa pokrywę śnieżną i można latać po prawie czystym lodzie. To bardzo istotne, ponieważ śnieg hamuje, a zaspy utrudniają manewry.

Wczoraj (28.02) grubość powłoki lodowej wynosiła około 37-39cm i stale rosła. Oznacza to iż wytrzymałość lodu wynosi 3,5 tony/m2. Startujemy z miejscowości Stara Pasłęka. Zalew Wiślany od tej strony jest bardzo płytki. Dzięki temu bardzo szybko zamarza, a nawet gdyby doszło do pęknięcia lodu to wody i tak jest po kolana.

Jak się zapisać?
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenie na bojery dostewww.sekstant.plnego na stronie www.sekstant.pl lub telefonicznie pod nr 791-167-981

Jak się ubrać?
Przede wszystkim ubieramy się bardzo ciepło. Z pewnością dobrze sprawdza się bielizna termiczna i odzież narciarska. Dlatego zakładamy buty trekkingowe i grube rękawiczki. Co prawda wywrotki na bojerach zdarzają się niezbyt często, lecz dla bezpieczeństwa ślizgamy się w kaskach?  Z pewnością świetnie sprawdzą się kaski narciarskie i gogle. Na jednym z powyższych zdjęć widać Michała pędzącego przez zaspę bez gogli. Możecie mi wierzyć, że odczucie nie jest miłe 🙂 Prosimy o przywiezienie własnych kasków.

Jak dojechać?
Nowa Pasłęka ma bardzo dobry dojazd z Gdańska i Warszawy. Przede wszystkim jedziemy drogą nr 7 i w okolicach Elbląga skręcamy na drogę ekspresowa nr 22 w stronę rosyjskiej granicy. Cały czas podążamy za kierunkowskazami na Braniewo. Po dojechaniu do Braniewa jedziemy cały czas główną, aż do ronda, z którego zjeżdżamy na Nową Pasłękę. Drogą tą jedziemy do końca, dojeżdżamy do mostu w Nowej Pasłęce z którego zjeżdżamy w lewo i dojeżdżamy do białego piętowego budynku hotelu. Jest on widoczny już z mostu. Samochody stawiamy w okolicach masztu flagowego.

Krynica Morska sylwester 2021/2022

1 Response

Leave a Reply