Hotel White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Spacer wzdłóż morza
2 gru

Promenada spacerowa

Promenada spacerowa

Promenada spacerowa Krynica Morska.

W Krynicy Morskiej wzdłóż morza biegnie promenada spacerowa dłógości ok. 1500 m. Promenada biegnie równolegle do drogi rowerowej R10 dłógości od granicy do ujścia Wisły ok. 50 km. Niektórzy wytrwali Turyści urządzają sobie 15 km. spacery z Krynicy do samej granicy. W drugą stron z Krynicy można przejść ok. 10 km. do przekopu Mierzei Wiślanej. Zarówno promenada jak i ścieżka rowerowa mają po ok. 3 m. szerokości każda.

Promenada spacerowa Krynica Morska

Promenada Krynica Morska

Są tu też ławeczki do odpoczynku, jest nawet ławeczka zakochanych. Z promenady jest przepiękny widok na morze a wcześniej na plażę poniżej. Promenada cieszy się bardzo dużym powodzeniem zarówno latem jak i zimą. Po plaży z pewnością chodzi się ciężej a i piasek z butów też trzeba by wytrzepać. Tu też zdecydowanie lepiej iść z wózkiem lub na wózku jechać. Niemniej trzeba tu trochę uważać na jeżdżących ścieżką rowerową rowerzystów, szczególnie dzieci.

W Krynicy Morskiej ok 2 lata temu zrobiono nowy wał przeciwpowodziowy od strony Zalewu Wiślanego. Na koronie wału zrobiono 3 metrowej szerokości promenadę spacerowa połączoną ze ścieżka rowerową. Całkowita długość nowego wału to ok. 4 km. Biegnie on przez całą długość Krynicy. Z pewnością ta promenada nie jest tak popularna jak od strony morza, ale zatoczki leżące przy samym wale z pływającym ptactwem wodnym są z pewnością nie mniej urokliwe.

Promenada spacerowa

Promenada spacerowa od strony Zalewu Wiślanego Krynica Morska.

Tu z pewnością jest mniej tłoczno i spokojniej. Polecam też jedyną całoroczną wypożyczalnię rowerów w Krynicy Morskiej.