Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
15 Lut

Przekop Mierzei Wiślanej

Przekop Mierzei Wiślanej

Planowany przekop Mierzei Wiślanej rozpoczęty poprzez wycinkę drzew na trasie przekopy. Jóź teraz w miejscu wycinki zatrzymuje się sporo samochodów a turyści robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wycinka drzew pod przekop Mierzei Wiślanej

Od paru dni zaczęło się mówić o ogromnych ilościach bursztynu na trasie przekopu.

Była gorączka złota, szykuje się bursztynowa. Geolodzy ujawnili, że na trasie przekopu Mierzei Wiślanej znajdują się dwa duże złoża kopalnej żywicy. Już przed trzema laty wiceminister Jarosław Sellin mówił, że przekop może być inwestycją samofinansującą się dzięki bursztynowi. Wartość złóż ocenił na niemal 900 milionów złotych – to tyle, ile kosztuje budowa kanału. Urząd Morski w Gdyni przygotowuje dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o wydanie koncesji na wydobycie bursztynu na Mierzei Wiślanej. Jednak to, czy zostanie on ostatecznie złożony, nie jest pewne – poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Urzędu Magdalena Kierzkowska. Chodzi o bursztyn, który znaleziono w miejscu planowanego przekopu Mierzei Wiślanej.   “Na podstawie prac dotychczas zleconych przez Urząd Morski w Gdyni w zakresie oszacowania ewentualnego występowania złoża bursztynu w miejscu planowanej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, w dwóch miejscach stwierdzono jego występowanie. Nie oszacowaliśmy dokładnie, jakie ilości mogą być pozyskane w trakcie robót – dodatkowa analiza w tym zakresie jest w trakcie wykonania”.   Podkreśliła, że Urząd przygotowuje dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o wydanie koncesji na wydobycie bursztynu na Mierzei Wiślanej. “Jednak to, czy zostanie on ostatecznie złożony, nie jest pewne. Wszystko zależy od tego, co wyjdzie z tej analizy, tzn. jaka część złoża jest realnie do wydobycia w trakcie robót oraz jaki będzie tego szacunkowy koszt. Analizujemy również adekwatne technologie, które mogłyby tu zostać zastosowane”- wskazała rzeczniczka.   Pytana, na jakim obszarze odbędzie się ewentualne wydobycie bursztynu i czy to nie spowoduje szkód w środowisku odpowiedziała, że Urząd Morski w Gdyni, czyli inwestor zamierza ograniczyć się z ewentualnym wydobyciem bursztynu wyłącznie do terenu objętego pracami budowlanymi – miejsc prowadzonych wykopów. “W związku z tym, nie przewidujemy zwiększenia wpływu na środowisko w stosunku to zakresu prac objętych zezwoleniem na realizację inwestycji” – podkreśliła.

krynica morska

Hotel nad morzem zaprasza cały rok na noclegi z wyzywieniem.

Z pewnością hotele nad morzem to najlepszy wybór. Zadzwoń i zarezerwój kóz dziś. Chcesz aktywnie spędzić czas ? Chciałby pochodzić po plaży lub pojeździć rowerem po lesie ? Przede wszystkim hotele nad morzem to najlepszy wybór. Ponieważ lato tuż tuż, zgrub to dziś.  Z pewnością będziesz zadowolony. Na pewno wrócisz do nas nie raz. Na początek uwierz na słowo i przede wszystkim przyjedz. Zarezerwuj hotel nad samym morzem. Zub pierwszy krok. Znalazłeś z pewnością najlepsze lokalizację. Zadzwoń i zarezerwój już dziś.

Krynica Morska