Hotel White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
wypoczynek nad morzem
23 gru
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Wypoczynek nad morzem w Krynicy Morskiej

Wypoczynek nad morzem

Krynica Morska wypoczynek nad morzem.

Wypoczynek nad morzem w Krynicy Morskiej w luksusowym hotelu nad samym morzem. White to przede wszystkim nowy hotelowy obiekt noclegowy położony niemal na plaży zaprasza na wczasy, wakacje i urlop.  Wypoczynek nad morzem w Pomorskim blisko Gdańsk, Sopot i Gdynia, na Mierzei Wiślanej nad Zatoką Gdańską. Krynica Morska hotel na plaży zaprasza nad Polskie Morze blisko Gdańska w Pomorskim. Wczasy nad morzem w Pomorskim w Krynicy Morskiej.

hotel krynica morska

Krynica Morska 

Krynica Morska jest jednym z najmniejszych miast w Polsce. Według danych z 31 grudnia 2014 r. miasto miało 1335 mieszkańców, co plasowało ją na ósmym miejscu w rankingu najmniejszych miast w Polsce. Natomiast Krynica Morska jako gmina zajmuje pierwszą pozycję w rankingu najmniejszych gmin w kraju . Z pewnością  jest to najmniejsza pod względem liczby mieszkańców gmina w Polsce)

Historia

Po raz pierwszy wzmiankowana w XV wieku jako Kahlberg. Od 1466 należała do Gdańska, po 1842 przeszła na własność Elbląga.] W tym czasie uruchomiono połączenia morskie z Elblągiem i Królewcem. Znacznie rozbudowana po II wojnie światowej.

Do końca 1972 roku Łysica należała do powiatu elbląskiego. Do 1954 była wsią w gminie Tolkmicko, w latach 1954-58 stanowiła gromadę Łysica, a od 1959 – już jako Krynica Morska – posiadała status osiedla. 1 stycznia 1973, w następstwie kolejnej reformy gminnej znoszącej gromady i osiedla. Krynica Morska utraciła status osiedla, stając się wsią sołecką w reaktywowanej gminie Sztutowo w powiecie nowodworsko-gdańskim w woj. gdańskim[11][12]. Do funkcji administracyjnych Krynica Morska powróciła dopiero po ponad 18 latach, kiedy to 2 kwietnia 1991 z gminy Sztutowo wyłączono wsie Krynica Morska, Nowa Karczma i Przebrno. Dlatego że stworzono z nich  miasto Krynica Morska[13] (obecnie jest to gmina miejska w powiecie nowodworskim w woj. pomorskim).

White hotel to przede wszystkim nowy i luksusowy hotel nad samym morzem, niemal na plaży czynny cały rok, z pokojami z widokiem na morze.

Hotel z ogrodem

Ogród Krynica Morska

Przede wszystkim noclegi z wyżywieniem Krynica Morska blisko morza, wypoczynek nad morzem. Z pewnością wypożyczalnia rowerów elektrycznych.

Krynica Morska plaże bez tłoku . Zobacz sam. White Resort zaprasza przez cały rok.

2 Responses

Leave a Reply