Hotel White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Dlaczego warto pojechać nad polskie morze zimą
22 paź
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dlaczego warto pojechać nad polskie morze zimą

Dlaczego warto pojechać nad polskie morze zimą

Dlaczego warto pojechać nad polskie morze zimą, gdzie najlepszy widok na morze.

Gdzie nad Morze Bałtyckie z dzieckiem, najlepszy widok na morze


Przede wszystkim dlaczego warto pojechać nad polskie morze zimą ? Zimą warto pojechać nad polskie morze bo:

1. Cisza i spokój

Zimowy wyjazd nad morze – w przeciwieństwie do letniego – sprzyja wyciszeniu, relaksowi, kontemplacji. Z moich obserwacji wynika, że zimą zamiast amatorów imprez i rodzin z małymi dziećmi częściej spotkamy tu starszych ludzi, małe grupki kobiet, rodziców z dorosłymi dziećmi. Wieczorem zamiast głośnych dyskotek – kolacje przy grzanym winie lub herbacie, gorąca sauna. Na tę porę roku jak dla mnie opcja idealna.

2. Brak tłumów na plaży

To chyba najważniejszy argument. Podczas kiedy latem plażowanie najczęściej odbywa się w towarzystwie kilkuset innych osób, zimą plaża się wyludnia, szczególnie wczesnym rankiem i popołudniami. A nawet jeżeli wybieramy się na spacer w popularnych godzinach, ludzi jest znacznie mniej i nie trzeba cały czas uważać, aby kogoś nie zdeptać – można śmiało iść przed siebie i dać zahipnotyzować się falom:)

3. Przepiękny krajobraz

Myślę, że latem nie mamy szansy zobaczyć nawet ułamka tego piękna. Zimą, kiedy plaża jest niemal pusta, brzeg morza i wydmy zasnute śniegiem, a kolory niespotykanie harmonijne, polskie morze jest bardzo malownicze i kojące. Z pokoi widok na morze.

4. Świetne warunki do aktywności fizycznej i zadbania o wygląd

Według mnie nawet lepsze niż latem – ze względu na mniejszą ilość ludzi. Zimowe spacery brzegiem morza hartują, dotleniają i wzmacniają mięśnie, jogging po pustej plaży jest znacznie bardziej przyjemny i intensywny, a wieczorem w hotelach czekają baseny, sauny, masaże i zabiegi SPA.

5. Większa ilość jodu . Dlaczego warto pojechać nad polskie morze zimą?

Przede wszystkim Bałtyk zalicza się do mórz o największym nasyceniu jodem, a jesienią i zimą (listopad-marzec), szczególnie podczas silniejszych wiatrów, jest jego najwięcej. Jod pełni w naszym organizmie ważną rolę przede wszystkim regulując pracę tarczycy. To ważny argument szczególnie dla osób z niedoczynnością, ale nie tylko, bo odpowiednia praca tarczycy ma wpływ na cały nasz organizm: od kondycji psychicznej i poziomu energii, przez utrzymanie właściwej wagi, po szereg funkcji zachodzących na poziomie komórkowym.

6. Znacznie niższe ceny pobytu

Przede wszystkim dzięki znacznie mniejszemu popytowi turystycznemu (póki co;)) zimą noclegi nad Bałtykiem są tańsze nawet o kilkadziesiąt procent niż latem. Z pewnością w bardzo rozsądnej cenie można wyjechać do ośrodka SPA lub hotelu z basenem. Jeżeli szukacie okazyjnych ofert, zajrzyjcie na któryś z serwisów zakupów grupowych. Dlatego też my w tamtym roku upolowałyśmy w ten sposób tygodniowy pobyt w hotelu nad samym brzegiem morza z wyżywieniem.

Gdzie najlepszy widok na morze???

Krynica Morska hotel nad samym morzem zaprasza cały rok.

Dlaczego warto pojechać nad polskie morze zimą ?

Chcesz mieć pokój nad samym morzem? Z pewnością chciałbyś pokój z widokiem na morze. Pragniesz odetchnąć czystym i bogatym w jod powietrzem.

Przede wszystkim najlepsze noclegi w Krynicy

3 Responses

  1. Mam wrażenie, że latem możemy zobaczyć tylko ułamek tego piękna. Polskie Morze jest atrakcyjne i spokojne w miesiącach zimowych, kiedy plaża jest prawie pusta, wybrzeże i wydmy pokryte są śniegiem, a kolory są niezwykle harmonijne. Z pokoi widać morze.

Leave a Reply