Hotel White Resort Krynica Morska, ul. Korczaka 5, 82-120 Krynica Morska, tel. 55 246 82 39

Artykuły

Przeczytaj artykuły Krynica Morska hotele
Mierzeja Wiślana hotele noclegi morze
3 sty
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mierzeja Wiślana hotele pensjonaty noclegi nad morzem

Mierzeja Wiślana hotele noclegi nad morzem.

Hotele Mierzeja Wiślana noclegi nad Morzem Bałtyckim  przyjazne dla rodzin, apartamenty z widokiem.

hotel krynica morska, hotele przyjazne dla rodzin apartameny=ty z widokiem.

Mierzeja Wiślana hotele nad samym morzem w Krynicy Morskiej, przede wszystkim pokoje z widokiem na morze i las. Przede wszystkim luksusowe i obszerne pokoje dwuosobowe z dostawkami dla trzeciej osoby, pokoje czteroosobowe, pokoje rodzinne i dwupokojowe apartamenty studio z balkonami i darmowym wifi.

Przede wszystkim nazwę „Mierzeja Wiślana” wprowadzono urzędowo w 1950 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę mierzei – Frische Nehrung[1]. Tu też wcześniej polską nazwą była Mierzeja Świeża[2][3]. Dlatego stosowano także nazwę Mierzeja Fryska[2].

W języku rosyjskim Mierzeja Wiślana to Балтийская коса (Bałtijskaja kosa).

Mierzeja Wiślana to przede wszystkim hotele przyjazne dla rodzin, noclegi morze, apartamenty z widokiem na morze.

Przede wszystkim Mierzeja Wiślana ma około 96 km długości i 1–2 km szerokości[4]. W tym około 30 km przypada na odcinek Żuław Wiślanych, 56 km na odcinek oddzielający Zalew Wiślany od Zatoki Gdańskiej (w tym 30 km po stronie polskiej) do Cieśniny Piławskiej oraz ok. 10 km przypada na odcinek za Cieśniną Piławską do Lochstedt. Północną granicą mezoregionu jest Zatoka Gdańska, będąca częścią Morza Bałtyckiego. Dlatego też od południa graniczy z Żuławami Wiślanymi oraz przez zalew z Wybrzeżem Staropruskim. Granicę uzupełnia od zachodu Pobrzeże Gdańskie[4].

Z pewnością Mezoregion leży na terenie miasta Gdańska i powiatu nowodworskiego oraz obwodu kaliningradzkiego (Rosja).

Przede wszystkim wcześniej ten mezoregion, podobnie jak Mierzeja Helska, Wybrzeże Słowińskie oraz Wysoczyzna Żarnowiecka, był zaliczany do Pobrzeża Kaszubskiego[5], w systemie regionalizacji Kondrackiego są one osobnymi mezoregionami.

Polskie wybrzeże jest z pewnością regionem turystycznym najintensywniej wykorzystywanym. Jest idealne do wypoczynku letniego, ponieważ są tu szerokie piaszczyste plaże, wały wydmowe i znajdujące się na ich zapleczu lasy. Mierzeja Wiślana oddziela Zalew Wiślany od Zatoki Gdańskiej. Biegnie od Kątów Rybackich ku wschodowi. Tu też powierzchnia mierzei urozmaicona jest ciągami wydm przebiegającymi równolegle do brzegu morza, wydmy porośnięte są lasem sosnowym. Przede wszystkim cały obszar mierzei objęty jest ochroną w formie Parku Krajobrazowego m.in. ze względu na występujące tu kormorany.

Zalew Wiślany

Z pewnością wody Zalewu Wiślanego idealnie nadają się do kąpieli, są cieplejsze i mniej zasolone niż wody Zatoki Gdańskiej. Jako miejscowość wypoczynkowa na Mierzei Wiślanej wyróżnia się Krynica Morska, jest to uznane kąpielisko z nieeksploatowanymi wodami mineralnymi. Połączona jest liniami żeglugi pasażerskiej z Elblągiem i Fromborkiem. Frombork jest najciekawszą miejscowością nad Zalewem Wiślanym, co zawdzięcza obronnemu zespołowi katedralnemu z gwieździstymi sklepieniami i ścianami pokrytymi polichromią. W 1994 roku zespół uznany został za Pomnik Historii. Również tu też znajdują się mury obronne z XIV i XV w., w wieży zwanej Wieżą Dzwonną mieści się planetarium a w wieży Kopernika odtworzona pracownia wielkiego astronoma.

Mierzeja Wiślana hotele noclegi morze .

Chcesz pokój z balkonem? Chciałbyś mieć widok na morze ? Pragniesz odetchnąć czystym powietrzem? Dlatego zadzwoń i zarezerwuj już dziś. Prawdopodobnie, na pewno do nas wrócisz ponownie. Być może jeszcze nawet w tym roku. Przede wszystkim dobrze odpoczniesz i opalisz się na plaży. Z pewnością White Resort czynny jest cały rok, mamy też apartamenty z widokiem na morze.

Pokoje z widokiem na morze, hotele nad morzem.

Klimatyzowane pokoje.

2 Responses

Leave a Reply